Uchwyty do telefonów a bezpieczeństwo

Wielu kierowców korzysta z telefonu w roli nawigacji. Okazuje się to bardzo przydatnym rozwiązaniem, gdyż pozwala łatwo odnaleźć się nawet w miejscach, w których się jeszcze nie było. Czy jednak uchwyt do telefonu zamontowany na szybie lub desce rozdzielczej to dobry pomysł?

 

Uchwyt dla kierowcy auta

Postępu technologicznego nie da się zatrzymać. Jest on widoczny także w takiej branży jak motoryzacja. Dziś kierowcy wystarczy zwykły smartfon, aby mógł korzystać z aplikacji nawigacyjnych. Ważne jednak, żeby w czasie ich stosowania zapewnił sobie i swoim pasażerom bezpieczeństwo. Sposobem na to jest między innymi zakup uchwytu na telefon. Jeśli kierowca spogląda tylko od czasu do czasu na ekran urządzenia przymocowanego do szyby, aby upewnić się, że dobrze jedzie, to nie ma problemu. Co innego, gdyby smartfon znajdował się gdzieś dalej, we wnętrzu samochodu. Wówczas patrzenie na niego powoduje, że kierowca nawet kątem oka nie widzi, co dzieje się na drodze. Uchwyty do telefonów są więc sposobem na to, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie. Oczywiście, pod warunkiem, że korzysta się z urządzenia w sposób rozsądny.

 

Uchwyty na siedzenia

Warto dodatkowo wspomnieć o specjalnych uchwytach na telefony, montowanych do przednich siedzeń. Służą one pasażerom z tyłu, aby mogli oglądać coś na ekranie w trakcie podróży. To ciekawe rozwiązanie, jeśli na przykład planujesz długi wyjazd z dziećmi. Dzięki takim akcesoriom malcy na pewno dłużej wytrzymają w trasie i nie będę oczekiwać tylko na kolejny postój.

Dodaj komentarz